“Sömürgecilik üzerine söylem” kitabımızın çevirmeniyle imza günü ve söyleşiye davetlisiniz!

Kapitalizm dizisinden ilk çıkarttığımız kitap olan Aimé Césaire’in Sömürgecilik Üzerine Söylem’inin çevirmeni olan Cihan Dansuk’la 27 Mayıs Cumartesi günü bir söyleşi ve imza günü etkinliğinde yan yana geliyoruz. Tüm okurlarımızı Taksim’de bulunan Mephisto Kitapevinde gerçekleştireceğimiz etkinliğimize bekliyoruz.

🗓️ 27 Mayıs Cumartesi
⏰ 15.00
☎️ 0553 480 81 45
📍 Beyoğlu Mephisto Kitapevi & Cafe / İstiklâl cd. No 125

Arka Kapaktan:

Kılıçtan geçirilen Kızılderililer, özü kurutulan İslam dünyası, yüzyıldır ayartılan ve kirletilen Çin dünyası; saf dışı bırakılan Zenci dünyası; sonsuza dek susturulan kudretli sesler, rüzgârın önünde savrulan evler; bütün bu enkaz, bu hasar, tek kişilik gösteriye indirgenen insanlık…

Siz de tutmuş, bütün bunların bedelinin olmadığını düşünüyorsunuz, öyle mi?

Dünyanın kurtuluşu, bir Devrim meselesidir. Bu devrim sınıfsız bir toplum kuruluncaya kadar, insanlıktan çıkmış burjuvazinin daracık tabanlı despotizminin yerine, tarihin bütün haksızlıklarının acısını çektiğinden dolayı hâlâ evrensel bir görevi olan tek sınıfın -proletaryanın- üstünlüğünü koyacaktır.

Aimé Césaire’in sömürgeciliğe karşı güçlü bir isyan çağrısı olan bu şiirsel kitabını Cihan Dansuk’un yetkin dilinden zevkle okuyacaksınız.

Paylaş